środa, 27 lipca 2016

Marzenie: Podróż autostopem!

Myślałam, że będzie to najtrudniejsze do spełnienia marzenie. Nie do końca wierzyłam w jego powodzenie, chociaż bardzo pociągała mnie myśl o przygodzie. Chciałam mieć, co opowiadać wnukom. Chciałam zobaczyć świat autostopowiczów, którzy z żarem w oczach i pałającymi policzkami mówili o swoich wyprawach. Chciałam poznać nowych ludzi i zwiedzić nowe miejsca.
I zrobiłam to! Zrobiliśmy to razem z Kochanym! 
Jak to się stało?

Skorzystałam z NADARZAJĄCEJ się okazji!Zaczęło się od marzenia na liście. Później długo nie zastanawiałam się nad autostopowaniem. Jakoś nie było mi po drodze. Kiedy nagle koleżanka zaproponowała wyprawę do Budapesztu!
Byłam spłukana i sceptyczna. Jednak kolejna koleżanka zapaliła się pomysłem i zaczęła namawiać również mnie. Nie musiała długo mnie przekonywać. W końcu było to jedno z moich marzeń! Ale jak powiedzieć o tym Kochanemu i wciągnąć go do tego przedsięwzięcia?

- Misiu, pojedźmy z dziewczynami do budapesztu...

- Ale jak?

- Autostopem!

Mniej więcej tak to wyglądało. Chyba po prostu mam dar przekonywania :)
Zaplanowaliśmy trasę, przygotowaliśmy ekwipunek i w drogę (tak w totalnym skrócie)! Pierwszego dnia postanowiliśmy dojechać do Katowic. Co zabawne, dopiero po wyjściu z domu, tuż przed łapaniem pierwszego stopa nadleciały nad moją głowę czarne chmury wątpliwości!
Ale jak ja w ogóle mam podejść do człowieka i zapytać...
Kochany właśnie odebrał telefon, gdy doszliśmy do stacji na wylotówce z Olsztyna. Rada-nierada wzięłam się do roboty. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nie minęło 5 min, a my mieliśmy transport do Kutna!

Czuję normalnie dreszcze podniecenia, gdy wspominam tę przygodę! Pierwszy dzień był dosyć łatwy i przyjemny. Poznaliśmy fantastycznych ludzi po drodze i zwiedziliśmy kawał Polski zza szybki samochodu. Byliśmy nawet w Piątku, geometrycznym środku Polski :)

Dzień 2. Wyjeżdżamy poza granice...
Mogłabym tak długo opowiadać ze szczegółami, co widzieliśmy i czego dokonaliśmy. Było multum zabawnych sytuacji, ale i kilka nieprzyjemnych, jak np. przejście całego miasta na piechotę, bo nie wysiedliśmy na odpowiedniej drodze wylotowej. Gdyby jednak nie to, nie zatrzymałby nam się przesympatyczny, najzabawniejszy starszy pan jakiego spotkałam - Macedończyk, który jechał ciężarówką do granicy Słowacko-Węgierskiej. Dodam, że rozmawialiśmy mieszaniną polsko-macedońsko-rosyjsko-angielsko i nie wiem jeszcze jaką, ale się dogadaliśmy :)

Tak odbyłam pierwszą podróż tirem w swoim życiu!

Polak-Węgier dwa bratanki!
Dotarliśmy do Budapesztu późnym wieczorem. Na koniec pomogło nam dwóch młodych Węgrów, którzy po prostu 30 km przed celem naszej podróży wsadzili nas w pociąg.
Budapeszt nas zauroczył. I chociaż spędziliśmy tam dwie noce oraz jeden pełny dzień, to wiemy na pewno, że będziemy chcieli go jeszcze odwiedzić. 
Trafiliśmy w ogóle na RedBull Air Show, gdzie jakieś 100 m nad Dunajem przeleciał ogromny WizzAir (Kochany nazywał to: AirBus A320 ;) )!
No i miałam w końcu okazję zjeść prawdziwie węgierskiego kołacza w posypce cynamonowej!

Powroty i nagłe zwroty!
Wyjeżdżaliśmy z Budapesztu wcześnie rano. Dojechaliśmy do Vac pociągiem, a tam po krótkim przejściu się po mieście, szukaliśmy kolejnego transportu. Oby do Polski! - tak brzmiało nasze motto tego dnia.

Na stacji benzynowej, szykując kolejne tablice z nazwami miejscowości, stała się rzecz niesłychana! Spotkaliśmy chłopaka z Polski, który zabrał nas do Szczawnicy!

Jeżeli masz ochotę poznać więcej naszych opowieści z podróży, to po prostu umówmy się na kawę, herbatę, piwo i wtedy sobie pogadamy i pośmiejemy się razem :)

Pora na kolejne marzenia

Było cudownie, świetnie, wspaniale! Chociaż czasami miałam dosyć, byłam zmęczona, a Kochany - obolały, niewyspany i niespokojny o nasz los, to z przyjemnością powtórzyłabym tę przygodę!

Tymczasem zaczynam pracować nad spełnieniem kolejnego marzenia. Marzenia, które towarzyszy mi od zawsze - napiszę książkę!

Prawdopodobnie początkowo będzie to e-book, ale i tak czuję się szczęśliwa na myśl o tym. Obiecuję Wam kolejne zwroty akcji, dużo śmiechu i chwile wzruszenia.

Ahoj, Przygodo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz